Gry i układanki dla dzieci

Zastanawiasz się nad tym, czy Twoje dwuletnie dziecko będzie potrafiło złożyć dwa pasujące ze sobą klocki? Chcesz mu kupić puzzle na Gwiazdkę? A może masz na myśli jakieś inne układanki? Pragniemy Ci przedstawić kilka naszych propozycji gier, zabawek i produktów dedykowanych nie tylko dwuletnim maluchom. Mamy nadzieję, że nasze akcesoria spełnią Twoje oczekiwania i przede wszystkim przypadną do gustu Twoim dzieciom.

Proste układanki dla maluchów

Jeżeli chodzi o zabawki dla dzieci (https://www.taniaksiazka.pl/zabawki-dla-dzieci-c-5000_5249.html), które dopiero zdobywają wiele nowych umiejętności, to bardzo dobrym rozwiązaniem dla takich maluchów jest zakup puzzli dedykowanych do ich wieku. Niemalże w każdej księgarni internetowej można znaleźć co najmniej kilka takich propozycji. Oczywiście mówimy tu o prostych układankach, które mają na celu przygotowanie malucha do układania wieloelementowych puzzli. Takie klocki dla maluszka mają spore wymiary i składają się przeważnie z dwóch lub trzech elementów. Jeżeli dziecko opanuje już układanie tego typu puzzli, to wtedy możemy pokusić się o zakup wersji z większą ilością klocków.

Gry w pamięć

Nieco starszym dzieciom na prezent świąteczny możemy zaproponować gry typu “pamięć”. Mamy tam do czynienia z kilkunastoma kartami, które układa się w pary. Metod gry jest naprawdę wiele. Zanim nasze dziecko nauczy się prawdziwych zasad, to takie karty mogą nam posłużyć do nauki nazywania przedmiotów i do rozwoju mowy malucha. Sama gra w pamięć jak wskazuje jej nazwa, polega na trenowaniu pamięci. Wszystkie karty układa się na stole lub na podłodze obrazkami do dołu, a zadaniem graczy jest odnalezienie takich samych kart. Kiedy maluch dojdzie już do wprawy, to rozgrywka może być naprawdę emocjonująca.

Gry karciane

Jeśli szukamy zabawek dla dzieci, które będą rozwijały ich wyobraźnię i kreatywność, to kolejnym przykładem na prezent gwiazdkowy mogą być karty “Piotrusia”. Są one dedykowane dla nieco starszych maluchów. Zasady gry są bardzo proste i każde dziecko szybko, zorientuje się o co chodzi. Najfajniejsze w tych wszystkich grach i układankach jest jednak to, że dzieci mogą spędzać wolny czas razem z rodzicami. Takie chwile są bezcenne.